Priežiūra
Kasdieninė minkštų baldų priežiūra ir dėmių valymas
Perskaitė: 4739
Šiuolaikinis ir greitas nešvarumų šalinimas yra ne tik baldų audinio ir kai kurių medžiagų švaros, bet ir jų apsaugos garantas. Norint tinkamai prižiūrėti ir valyti baldų audinius, siūlome pasinaudoti mūsų patarimais ir rekomendacijomis. Norėdami, kad baldai tarnautų kuo ilgiau, prašome laikytis mūsų siūlomų eksploatavimo bei priežiūros rekomendacijų. Dėmes patartina valyti nedelsiant, neleidžiant joms įsigerti į audinio struktūrą. Nuo minkštų baldų apmušalų kuo skubiau pašalinkite išdžiūvusias dėmes. Patartina išbandyti valymo priemonės poveikį nematomoje baldo vietoje ir pažiūrėti kaip medžiaga reaguos į valiklį. Jei „testas" pavyko, galite purkšti valiklį ant medžiagos paviršiaus. Prieš purškint uždenkite dekoratyvinius elementus, esančius šalia dėmės, kad nepažeistumėte jų tekstūros. Kad skystis neišsilietų ant apmušalo, dėmių šalinimui naudokite nedidelį skysčio kiekį, dėmes valykite taisyklingai - švelniai trinkite nuo užterštos vietos ribos link centro.
• Flokas - priklauso neaustai tekstilei. Norint pašalinti dulkes ir išlaikyti natūralų floko blizgesį, reguliariai jį siurbkite arba valykite sausomis putomis suvilgyta kempine. Jokiais būdais negramdykite išdžiūvusių dėmių ir sulipusių pūkų! Dėmes galite pašalinti muilo putomis suvilgyta kempine arba drėgmę sugeriančia popierine servetėle. Šviežius riebalų pėdsakus galite pašalinti nedidelio vandens kiekio ir minkšto muilo mišiniu. Palaukite kelias minutes ir nuvalykite dėmę sukamaisiais judesiais, kempine arba minkštu šepečiu. Po valymo kruopščiai nusausinkite paviršių ir suteikite jam pradinę išvaizdą, šukuojant pūkus reikiama kryptimi. Lūpų dažų arba tušinuko dėmės išvalomos 10 procentų spirito tirpalu ir nuplaunamos šiltu vandeniu.
• Šenilas - tankus ir patvarus audinys, todėl šalinant nešvarumus ir dulkes nuo jo paviršiaus turėtumėte apriboti skysčių naudojimą. Dulkės nuo šenilinių apmušalų lengvai nuvalomos dulkių siurbliu arba minkštu šepečiu. Norint pašalinti dėmes nuo šenilo, Jums prireiks žvakės vaško, kurį reikėtų susmulkinti ir užberti ant nešvaraus paviršiaus ir susiurbti dulkių siurbliu. Vėliau uždenkite dėmę drėgmę sugeriančia servetėle ir gerai išlyginkite. Ant audinio užpilkite specialaus tirpalo (metilo chloroformo) ir išdžiovinkite likusį skystį. Kramtomos gumos dėmes galima išvalyti šiuo būdu: pažeistą vietą apdėkite ledo gabalėliais (plastikiniame maišelyje) ir po kelių minučių nugramdykite gumą buku įrankiu. Užpilkite nedidelį kiekį metilo spirto ir išdžiovinkite šenilą nuolat tapšnojant medžiagą. Kavos dėmes reikėtų valyti minkšto muilo tirpalu. Arbatos, šokolado, kefyro, tušinuko ar raudonojo vyno dėmes galima pašalinti įprastomis valymo priemonėmis, kurių pagrindą sudaro vanduo. Lūpų dažų pėdsakai ir riebios dėmės lengvai pašalinamos 3-6 procentų amoniako tirpalo ir vandens mišiniu.
• Žakardas - žakardo audinių priežiūros ypatybė yra ta, kad negalima valyti jokiais valikliais, turinčiais savo sudėtyje chloro. Žakardo audiniu apmuštų baldų valymo procedūra - dėmės valomos minkštu muilu ir nedideliu vandens kiekiu (iki 40 °C temperatūros). Geriausia apmušalus skalbti rankomis (jei jie nusiima nuo baldų) 40 °C temperatūroje ir džiovinti jų neišgręžus. Jokiais būdais negramdykite išdžiūvusių dėmių nuo minkštų baldų apmušalų! Pašalinti dėmes nuo žakardo labai paprasta. Užtenka pasidaryti muilo tirpalą ir suvilgius putomis kempinėlę, išvalyti nešvarią vietą. Vėliau nusausinkite išvalytą vietą sausa servetėle ir Jūsų sofa vėl atrodys kaip nauja. Lūpų dažų arba tušinuko dėmes reikėtų valyti 10 procentų spirito tirpalu ir nuplauti šiltu vandeniu. Šlapias ir riebias dėmės galima lengvai pašalinti, jei jas nedelsiant išvalysite drėgmę sugeriančiais popieriniais rankšluosčiais.
• Veliūras - veliūrinių apmušalų negalima valyti jokiais valikliais, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų ar naftos produktų. Valymo procedūra panaši į žakardinio audinio valymą. Veliūro negalima balinti, gręžti ir lyginti lygintuvu, jei jo temperatūra aukštesnė nei 150 laipsnių.
• Natūrali oda - oda yra higroskopinė kapiliarinė porėta medžiaga, lengvai sugerianti ir atiduodanti drėgmę. Dulkes ir nešvarumus galima valyti drėgna servetėle, sudrėkinta silpname muilo tirpale, o vėliau išdžiovinti sausu vilnoniu audiniu. Drėgmės kiekis, tokiame apmušalų audinyje kaip oda, turi būti ne mažesnis nei 10-16 procentų. Galime daryti išvadą, kad patalpoje, kurioje laikomi odiniai baldai, visada turi būti palaikomas normalus santykinis drėgnumas. Vaistinių tinktūrų, raudonojo vyno dėmes ir rašiklių žymes nuo natūralia oda aptrauktų baldų galima pašalinti medicininio spirto ir vatos pagalba, valant dėmes stearinine kempine. Prisiminkite! Nėra tokių baldų apmušalų, kuriuos būtų galima skalbti, valyti ir džiovinti, nepažeidžiant jų išvaizdos! Audinių negalima skalbti automatinėse skalbimo mašinose. Taip pat negalima džiovinti naudojant plaukų džiovintuvą arba dulkių siurblį ir t.t.
• Dirbtine oda. Dirbtinė oda valoma silpnos koncentracijos tirpalu arba 50 procentų etanolio-vandens tirpalu - užpilkite jį ant minkšto skudurėlio ir išvalykite nešvarią vietą. Dėmes taip pat galite pašalinti valiklių dėka, kurių pagrindą sudaro amoniakas. Vėliau dirbtinė oda nuvaloma minkštu skudurėliu, sudrėkintu švariame vandenyje ir nusausinama.
Šaltinis: http://www.audiniai.lt