Priežiūra
Odinių baldų priežiūra
Perskaitė: 7786
· Radijatoriai. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, pečių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda trauksis, skilinės ir greitai pasens.· Skysčiai. Ant odos išpylus skysčius – reikia juos kuo skubiau nuvalyti. Atminkite, kad natūrali oda turi daug skylučių (kurios susidaro, kai apdirbimo metu iškrenta plaukai) , tad į tas skylutes greitai įsiskverbia išpilti skysčiai ir kiti nešvarumai. Be abejo, ypač jautri yra šviesios spalvos oda. Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad technologijos nestovi vietoje ir yra sukurta daug odos pagerinimo būdų. Viena iš tokių technologijų yra ant odos uždėti plonytį apsauginį sluoksnį, kuris suteikia odai blizgesio ir uždaro visas šias poras. Angliškai tai vadinama ‘’bycast’’ oda. Atkreipkite į tai dėmesį, kai rinksitės baldus.
· Gyvūnai. Taip pat įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės greitai gali Jūsų prabangią odinę sofą paversti šiukšlių krūva. Turintiems gyvūnų rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštus baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno. Tada gyvūnų padaryti įbrėžimai ir įkandimai ne taip bus matomi, kaip ant odinių baldų.
· Priežiūra. Šiaip odinius baldus gana lengva prižiūrėti. Tereikia juos periodiškai valyti odiniams baldams skirtomis priežiūros priemonėmis. Priklausomai nuo eksploatacijos intensyvumo rekomenduojame periodiškai impregnuoti baldus kas 3 – 6 mėnesiai. Atminkite, kad profilaktika – pats geriausias vaistas nuo susirgimų. Jei vakar išvalėte baldą priežiūros priemone, o šiandien išliejote raudoną vyną – džiaukitės, Jūsų baldui nieko neatsitiks.
· Bandymukas. Prieš vartodami nežinomą valymo priemonę – pamėginkite ja patrinti nematomąją baldo pusę ir palaukti bent porą valandų. Mat daug valiklių turi savyje spirito ar kitų stiprių chemikalų, kurie gali paveikti odą ar odos dažus. Tačiau atminkite, kad, norint sutaupyti pinigų, dažnai gamintojai iš natūralios odos daro sėdimąsias sofos dalis, o nugarėlę – iš dirbtinos odos. O šiuolaikinės technologijos įgalina pagaminti tokią dirbtiną odą, kurios beveik neatskirsi nuo tikros. Tikrindami valiklį – ‘’nepasimaukite’’ ant šios gudrybės.
· Drėgmės balansas. Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengti – sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%, ne mažiau. Kaip tai padaryti – juk drėgmė – ne temperatūra, taip greitai nepakeisi. Jums padėti gali nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lietaus metu gali pasiekti 90 – 95%). Dar vienas būdas - medžio naudojimas vidaus ineriere. Medis, yra natūrali medžiaga ir reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – atiduoda drėgmę į aplinką.
· Pelėsis. Pelėsis – tai grybelis, kurį praktiškai labai sunku išnaikinti. Pelėsis dažnai persmelkia ne tik odą, bet ir po ja esančius sluoksnius. Ką daryti? Pirmiausia reikia pašalinti pačią pelėsį sukėlusią priežastį – drėgmę, ventiliacijos nebuvimą (pvz baldas buvo ilgą laiką laikomas polietileniniame įpakavime, šiltai ir dar prieš įpakuojant gavo drėgmės), fizinį kontktą su pelėsiu paveikta medžiaga, etc. Jei pelėsis įsimetęs gilesniuose baldo sluoksniuose – reikia jį iš ten išvalyti ir kruopščiai sluoksnis po sluoksnio išdezinfekuoti antipelėsiniais preparatais. Atminkite – daugelis tokių medžiagų yra nuodingos, todėl giluminio supelijimo atveju geriausia išeitis – baldą išmesti. O jei supelijo tik oda? Pabandykite pelėsį nuvalyti su paprasčiausiu ūkiniu muilu ir drėgnu skuduriuku. Gerai nuvalykite supelijusį paviršių ir nuplaukite vandeniu. Atminkite, kad taip pašalinote pelėsį nuo matomo odos paviršiaus. Bet jis niekur nedingo, tiesiog slepiasi gielsniuose odos sluoksniuose. Kai tik susidarys reikiama aplinka (šilta ir drėgna) – pelėsis vėl pasirodys odos paviršiuje.
• Jei turite daugiau klausimų – būtinai kreipkitės į “DOMINO mobler” specialistus; mes Jums mielai padėsime / patarsime.
Šaltinis: http://www.dominobaldai.lt