2024 Kovo 29, Penktadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Lietuvės kanapių ir linų baldai sudomino gigantę IKEA

Lietuvės kanapių ir linų baldai sudomino gigantę IKEA

Paskelbta: 2013-04-18 19:22:43
Perskaitė: 2101
Prieš pora metų GRYNAS.lt kalbinta baldų dizainerė ir Kauno kolegijos dėstytoja Inga Valentinienė „neatstoja“ nuo augalų. Iš pradžių gaminusi stalus, kėdes bei komodas iš džiovinto lino plokščių, dabar moteris eksperimentuoja su kanapių, dilgėlių pluoštais. Savo darbus ji vadina LDK dizainu. Kad ir kaip didingai skambėtų, toks sutrumpinimas šifruojamas visai paprastai – Linų, Dilgėlių ir Kanapių baldų dizainas. O gal atsigręžę į Lietuvos senovę, kai pluoštiniai augalai naudoti įvairiems tikslams, iš tiesų atrastume produktą, kuris garsintų Lietuvą visame pasaulyje?

Iniciatyvia dizainere jau susidomėjo ir Lietuvos ir užsienio baldų gamintojai.

Pirmieji I. Valentinienės pagaminti baldai buvo gana kampuoti – jie pagaminti sujungiant lino plokštes. Dabar dizainerė mėgins baldus išlieti – tuomet jie turėtų priminti obliuotus medinius ar plastikinius.

GRYNAS.lt su Inga Valentiniene kalbėjosi apie šią idėja ir tokių baldų gamybos perspektyvas.

- Šiek tiek jau pasakojote, tačiau dar kartelį perklausiu: kokia buvo pirminė tokių baldų gamybos idėja? Ar baldai iš greičiau atsinaujinančių, greičiau nei medienos žaliava užaugančių augalų pluoštų turėtų būti pigesni?

- Kaip baldų dizainerė negaliu nesidomėti ekologiškų baldų ar kitų interjero objektų gamybos galimybėmis. Manau, jog, ekologija vien tik iš perdirbamų medžiagų (kas yra labai populiaru šiuolaikiniame eko-dizaine) nėra teisingiausias kelias. Dažnai demonstruojamos interjero objektų kolekcijos iš jau panaudotų buities rakandų, automobilių, drabužių ar atitarnavusių aksesuarų. Tačiau, prieš tai šias medžiagas reikia kaupti, rūšiuoti, perdirbti... Tai imlu darbui, elektros energijai, tam naudojama, kol kas, labai brangi įranga. Ir... tos medžiagos taip niekuomet ir nepavirs savaime sunykstančiomis gamtoje. Tokios, perdirbtos, jos ir vėl kažkada taps šiukšlėmis.

Norėčiau priminti, jog apie ekologiškus gaminius, kaip apie reiškinį galima kalbėti tik tuomet, kai jie gaminami masiškai. Tik serijinės ir masinės gamybos produkcija gali daryti įtaką gamybos procesams, susijusiems su gamtos ir energijos išteklių racionaliu naudojimu.

daugiau skaitykite paspaudę nuorodą...

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai